جواد حسن زاده
فرماندار شهرستان باخرز

    .     .     .
۱۳۹۷/۰۴/۱۳

با حضور حسن زاده فرماندار باخرزو دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان

جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدرشهرستان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان باخرز جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان به ریاست جواد حسن زاده فرماندار و با حضور آقای اشرفی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان خراسان رضوی و اعضای جلسه در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید.
حسن زاده فرماندار شهرستان باخرزدر این جلسه گفت: تفکرات و باورهای غلط در مورد مصرف مواد مخدر ،مسائل اقتصادی و سایر مشکلات باعث شده است تا اعتیاد به آسیب بزرگ کشور تبدیل شود به قدری موضوع مهم است که رهبر معظم انقلاب اسلامی مهم ترین واولویت دارترین مسئله اجتماعی کشور را اعتیاد اعلام کردند زیرا سایر آسیب ها از جمله طلاق ،خود کشی ،نزاع و درگیری در یک خانواده ناشی از آسیب اعتیاد است.یکی از هدف های قاچاقچیان اصلی ترویج در مواد مخدر در جامعه ،هدف قرار دادن مدرسه ،خانواده ،محیط کارگری و صنعتی است .
ایشان مهمترین عامل گرایش جوانان به مواد مخدر را فقر و بیکاری ،سرخوردگی اجتماعی و جدایی والدین دانست وتاکید داشتند جوانان سرمایه های ملی هستند که باید در مسیر توسعه کشور از آنان استفاده شود اظهار داشت: دشمنان به صورت مستمر و پیوسته با ایجاد برنامه های مبتذل فرهنگی و همچنین تولید انواع مواد مخدر جدید به دنبال تخریب و انحراف جوانان کشور هستند. کشور اگر نیروی انسانی متخصص، متعهد و مجرب نداشته باشد هر میزان هم منابع، سرمایه و ثروت داشته باشد نخواهد توانست در مسیر توسعه حرکت کند.
وی در ادامه معتادان را افرادی گرفتار و بیمار درد اعتیاد دانست و افزود: نگاه عمومی جامعه به فرد معتاد باید از حالت فعلی به حالت بیمار تغییر کند تا این افراد بتوانند به راحتی به جامعه، کار و کانون گرم خانواده خود بازگردند.
حسن زاده موضوع اشتغال معتادان پس از درمان را یکی از معضلات فعلی جامعه برشمرد و خاطر نشان کرد: ایجاد اردوگاه هایی مانند اردوگاه حرفه آموزی و کار درمانی می تواند تاثیر بسزایی در بازگشت معتادان به جامعه و داشتن شغل آبرومند این قشر آسیب پذیر داشته باشد.
فرماندار باخرز با بیان اینکه مهارت آموزی بهبود یافتگان اعتیاد یکی از دغه دغه های اصلی شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان است اضافه کرد: آموزش مشاغل کاربردی و روزمره که نیاز زیادی به سرمایه و ابزار تولید ندارند باید اولویت آموزش بهبود یافتگان اعتیاد باشد.
در ادامه جلسه اشرفی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان خراسان رضوی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان باخرز رایکی از برترین شهرستان استان در حوزه پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر اعلام کردند و با اهدای لوح تقدیر از زحمات و تلاشهای صورت گرفته اعضا تشکر نمودند.


منبع : زیرپرتال فرمانداری باخرز
تعداد بازدیدها : ۲۷


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان