فرماندار شهرستان باخرز
احمد شافعی
فرماندار شهرستان باخرز

    .     .     .
۱۳۹۷/۰۹/۰۸

شافعی فرماندار شهرستان باخرز در مانور زلزله

دانش آموزان بهترین انتقال دهندگان آموزش ها در خانواده ها و سطح جامعه هستند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان باخرز مانور زلزله همزمان با سراسر کشور با حضور شافعی فرماندار ،ائمه جمعه و جمعی ازاعضای مدیریت بحران شهرستان در دبیرستان اندیشه برگزار گردید.
 
شافعی فرماندار شهرستان باخرز در مراسم برگزاری این مانور در دبیرستان پسرانه اندیشه گفت: بشر از بدو خلقت، در معرض حوادث و آسیب های طبیعی قرار داشته است. افزایش سطح آگاهی ، آمادگی دانش آموزان برای مقابله با بلایای طبیعی شامل زلزله و ارتقای فرهنگ ایمنی از اهداف برگزاری این مانور است.
وی با بیان اینکه هدف نهایی این مانور ، کاهش تلفات و خسارات ناشی از زلزله است ، اظهار کرد : خوشبختانه در این مانور با اقدامات به موقع توسط دانش آموزان و ارایه کمک ها و خدمات امدادی به اهدافی که برای آن تعریف شده بود، رسیدیم. دانش آموزان باید برگزاری مانورها را جدی بگیرند تا در زمان بروز حوادث با استفاده از آمادگی های ایجاد شده ، بتوان از تجهیزات و امکانات در زمان مناسب استفاده کرد.
رییس شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان باخرز اظهار داشت : بایستی به آموزش و ارتقای آگاهی دانش آموزان توجه ویژه شود که این مهم در کاهش خسارات ناشی از حوادث طبیعی نقش بسزایی دارد.
وی افزود دانش آموزان در انتقال آموخته هایشان به خانواده ها نقش مهمی دارند ، اظهار کرد : دانش آموزان بهترین انتقال دهندگان آموزش ها در خانواده ها و سطح جامعه هستند.
ایشان در پایان ازایران بعنوان یکی از کشورهای حادثه خیز نام برد و اظهار کرد : ارایه آموزش های امدادی در مقابله با حوادث غیرطبیعی و برگزاری مانورهایی از جمله زلزله و ایمنی در مدارس اهمیت دارد.منبع : زیرپرتال فرمانداری باخرز
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۵۶


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان