فرماندار شهرستان باخرز
احمد شافعی
فرماندار شهرستان باخرز

    .     .     .
۱۳۹۷/۰۹/۱۱

شافعی فرماندار باخرز در جلسه شورای حفاظت از منابع آبی شهرستان

باید فرهنگ صحیح مصرف منابع آب به مردم آموزش داده شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان باخرز جلسه شورای حفاظت از منابع آب  شهرستان به ریاست شافعی فرماندار با حضور اعضاء شورا و در محل فرمانداری شهرستان تشکیل شد.

شافعی فرماندار شهرستان باخرز در این جلسه گفت :مدیریت صحیح منابع آب وصیانت از این منابع حیاتی وظیفه کلیه افراد و دستگاههای اجرایی شهرستان می باشد. وبه دلیل محدودیت منابع آب وتوزیع نامناسب بارندگی های فصلی باید منابع آب های سطحی وزیر زمینی موجود رابه خوبی شناسایی وبهره برداری از آنها به صورت برنامه ریزی شده و دقیق صورت گیرد.
فرماندار باخرز در ادامه اظهار داشت تنها راه برون رفت از بحران کم آبی مدیریت صحیح مصرف آب، اجرای طرح‌های آبیاری نوین، تغییر الگوی کشت محصولات پرآب به کم آب، خاموش کردن چاه‌های کشاورزی در فصل پاییز و زمستان است.
شافعی افزود: متأسفانه بیشتر مردم بدون توجه به هشدار‌هایی که درباره‌ی پدیده خشکسالی و کم آبی درکشور داده می‌شود همچنان درمصرف این عنصر ارزشمند اسراف می‌کنندو شهروندان و کشاورزان باید بدانند که خطر بحران آب جدی است و جلوگیری از هدر رفت آب وظیفه همگانی است.
ریاست شورای حفاظت از منابع آب شهرستان  با اظهار تأسف از اینکه میزان برداشت آب در شهرستان بیشتر از میزان ورود آب به سفره های زیرزمینی است گفت: باید با مدیریت و نظارت صحیح بر مصرف آب، مقدار ورودی و خروجی آب سفره های زیرزمینی مساوی باشد و لذا آب منطقه ای باید با پیگیری جدی و با قاطعیت نسبت به تخلفاتی که صورت می گیرد برخورد کند.
وی با تأکید بر آگاهی بخشی به مردم جهت صرفه جویی در مصرف آب گفت: باید فرهنگ صحیح مصرف منابع آب به مردم آموزش داده شود.

 


منبع : زیرپرتال فرمانداری باخرز
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۵۷


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان