فرماندار شهرستان باخرز
احمد شافعی
فرماندار شهرستان باخرز

    .     .     .
۱۳۹۹/۰۹/۰۱

کالاهای اساسی خراسان رضوی در اولویت نظارت قرار گرفت

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: در مرحله جدید از نظارت بر عرضه کالاها و خدمات در این استان، کنترل قیمت و توزیع کالاهای اساسی، جلوگیری از گران فروشی و عرضه خارج از شبکه آنها در اولویت قرار دارد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رسولیان در حاشیه نشست کمیسیون هماهنگی تعزیرات استان اظهار کرد: دلیل اولویت دهی به افزایش نظارت بر کالاهایی مانند آرد، نان، گوشت قرمز، گوشت مرغ و برنج، اهمیت آنها در سبد خانوار و تغییر قیمت آنها به صورت هفتگی یا ماهانه است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی ادامه داد: براساس تصمیم کمیسیون هماهنگی تعزیرات خراسان رضوی، از هفته آینده نظارتها به صورت گشتهای مشترک و سیار از سوی نمایندگان نهادهایی مانند شهرداری، تعزیرات حکومتی، سازمان صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف و بسیج به صورت منطقه‌ای در مشهد و دیگر شهرستانهای استان انجام می‌شود و در صورت مشاهده هرگونه تخلف در همان محل پرونده تشکیل شده و با حضور قاضی تعزیرات حکومتی حکم مقتضی برای متخلف صادر می‌شود.

وی گفت: بازرسین در برخورد با متخلفان بویژه در حوزه عرضه آرد خارج از شبکه در محل کارخانه، حوزه حمل و نقل و نانوایی بدون اغماض عمل کرده و نانوایی متخلف پلمب شده و سهمیه آرد آن نیز قطع می‌شود.

رسولیان افزود: نانوایانی که قانون را رعایت کنند، نان سالم با کیفیت مطلوب و قیمت مناسب تحویل مردم دهند، وضعیت سهمیه آنان از آرد یارانه‌ای یا نیمه یارانه‌ای بهبود یافته و متناسب با میزان پخت و مصرف واقعی، سهمیه آرد به آنان اختصاص می‌یابد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی بیان کرد: کمبودی در تامین آرد نانوایی‌های استان وجود ندارد و با خروج آرد از شبکه به هر روش، برخورد قاطع انجام خواهد شد.

وی گفت: نظارت بر سایر کالاهای اساسی و برخورد با گران فروشان قاطعانه و بدون اغماض خواهد بود اما به کسانی که فاکتور خرید کالا در اختیار داشته و در فروش آنها سود قانونی خود را رعایت کنند، کمک نیز خواهد شد.

رسولیان خاطرنشان کرد: کمیسیون هماهنگی تعزیرات خراسان رضوی به منظور بررسی نظارتها بر بازار و نحوه برخورد با تخلفات تشکیل می‌شود و قرار است از این پس نشستهای این کمیسیون به صورت هفتگی و در ساعت خاص برگزار گردد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی تصریح کرد: فرمانداران شهرستانهای مختلف خراسان رضوی نیز مکلف می‌شوند نشستهای کمیسیون هماهنگی تعزیرات را با جدیت برگزار کنند و با تصمیمات به موقع خود با گران فروشی، عرضه خارج از شبکه کالاهای یارانه‌ای و روشهایی از فروش که با قوانین و دستورالعملها مغایرت دارد، برخورد نمایند.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۶۹۶


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان