فرماندار شهرستان باخرز
عباس حسن نژاد سلامی
فرماندار شهرستان باخرز

    .     .     .
۱۴۰۱/۰۲/۱۹

حل مشکل زمین در ۱۰۰۰ روستای استان تا شهریور ماه امسال

مدیر کل دفتر امور روستایی و شورا‌های استانداری خراسان رضوی گفت: در اجرای طرح هادی روستایی، خراسان رضوی از میانگین کشور پایین‌تر است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی؛ محمد شفیعی در همایش شورا‌های اسلامی روستا‌های بخش مرکزی وششطراز شهرستان خلیل آباد، اظهار کرد: طبق اعلام نیاز شهرستان‌ها و تامین اعتبار قرار است تا اجرای طرح هادی در هزار روستا تا پایان شهریورماه امسال در خراسان رضوی بازنگری شود که این استان از میانگین کشوری در اجرای این طرح پایین‌تر است.
وی گفت: پس از بازنگری تهیه زمین، نوبت به تسهیلات می‌رسد که  به محض ابلاغ تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی و با کمک آورده مردم موضوع تامین زمین مسکن روستاییان حل خواهد شد.
شفیعی اظهار داشت: بیش از ۲ هزار و ۴۰۰ روستای دارای دهیاری در خراسان رضوی وجود دارد که در بسیاری مرحله اول و دوم طرح هادی اجرا شده و برخی در مرحله اول به سر می‌برند.
وی گفت: امروزه روستا‌ها از حالت تولیدی بودن درآمده و شبیه به شهر‌های کوچک شده اند که از این رو موضوع اشتغال نیز کمرنگ شده است.
مدیر کل دفتر امور روستایی و شورا‌های استانداری خراسان رضوی گفت: اشتغال، نابرابری هزینه‌کرد و درآمد روستاییان و زیرساخت‌های زندگی باعث مهاجرت از روستا به شهر شده اند و زمانی که درآمد یک روستایی از هزینه‌کردش بیشتر شود؛ این خود مانعی برای مهاجرت است.
شفیعی ادامه داد : مدیران شهرستانی باید برای جذب اعتبارات از نهاد‌های دولتی و حاکمیتی تلاش و پیگیری کنند تا سبب توسعه روستا‌ها و در نهایت شهرستان شود.
برگزاری همایش  شوراهای اسلامی شهرستان خلیل آباد با حضور مدیر کل  دفتر روستایی وشوراهای استانداری خراسان رضوی ونیر فرماندار شهرستان، امام جمعه وتنی چند از مدیران این شهرستان در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
بازدید : ۷۷۴


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان